Kolik si chcete půjčit?

Kolik měsíčně splácíte a jde snížit splátky?

Kolik měsíčně splácíte a jde snížit splátky?

Wendy napsal/a:

11 odpovědí

zobrazeno 719x

Kolik měsíčně splácíte? Já mám půjčku 220 000 Kč, kterou splácím už asi půl roku, ale splátky jsou dost vysoké - 6 230 Kč. Myslela jsem si, že to budu zvládat, ale mám opravdu někdy problém vyjít s penězi. Kolik splácíte vy, pokud máte podobně vysokou půjčku? A myslíte si, že by ty splátky šly snížit i po tak dlouhé době?

lastuvka napsal/a:

ja jsem si vzal 200 tisic, nebankovni pujcku, splacim 3310 kc mesicne

ing. Karlík napsal/a:

Vaše splátka 6 230 Kč je relativně dost. Pokud by jste si vzala například půjčku Kamali 200 000 Kč na 84 měsíců, tak by vaše měsíční splátka byla 3 299 Kč. A ostatní společnosti (Profi Credit, Acema aj.) mají podobné nabídky.

Pokud se podíváte i do bankovního sektoru, tak například Equa Bank vám nabízí 200 000 Kč na 84 měsíců za 3 414 Kč. Podobně je na tom i Česká spořitelna nebo ČSOB.

Otázka ale teď je, co s tím? Zkuste jim zatelefonovat nebo zajít na pobočku a zeptejte se, za jakých podmínek by bylo možno změnit výši splátky. Ve většině případů o tom nebudou chtít moc neslyšet a moc s nimi nepochodíte. V některých případech vám splátku změní, ale za cenu navýšení úrokové sazby a poplatků.

Druhou možností by bylo refinancování, půjčení si u jiné společnosti a vyplacení té staré. Nevím, jestli váš současný závazek je bankovní či nebankovní? Nabídky refinancování ovšem naleznete jak v bankovním, tak i nebankovním sektoru. Například Equa Bank nabízí refinancování až 600 000 Kč. A z nebankovního sektoru například Home Credit nabízí až 600 000 Kč. Pokud se chcete podívat na všechny nabídky, tak se podívejte na kompletní porovnání nebankovních půjček. Musíte si ovšem vybírat jen ty produkty, které jsou označené jako konsolidace nebo refinancování. U normálních půjček nebudete schválena, protože už momentálně máte vysoký dluh. U refinancování nebo konsolidace se tento dluh ovšem nebere v potaz, protože se jedná o účelový produkt a jeho vyplacení je podmíněno ve schválení.

Kulisek napsal/a:

ja jsem si vzala 100 000 Kc a splacim 2 400,-/mesic, kdyz to zdvojnasobim, tak by mi to vychazelo na 4 800,-/mesic, podle me platite prilis moc, jestli si to nemuzete dovlit, tak si to snizte

Marcela Š. napsal/a:

Ahoj Wendy, doporučuji ti, aby jsi to začala co nejdříve řešit. Měla jsem půjčku, se kterou jsem každý měsíc takt tak vycházela. Až se mi jednou stalo, že jsem nevyšla a nemohla jsem jim poslat splátku. Ono se to stane ani nevíš jak. A pak je to mazec. Začnou ti chodit upomínky, telefonáty, začnou vyhrožovat zesplatněním, předáním dluhu vymáhací agentuře nebo exekutorovi, zapíšou tě do registru dlužníků... . Je jim úplně jedno, že jsi doposud vše poctivě a včas splácela. A že jsi jen jeden jediný měsíc nevyšla.

Momentálně máš život v pořádku, ale dělí tě jen jeden měsíc, jedna výplata od toho, aby jsi nevyšla s penězi, nezaplatila splátku a stala jsi se dlužníkem. Na nic nečekej a řeš situaci okamžitě. :) Přeji hodně štěstí.

Andrej B. napsal/a:

Půjčka 180 000 Kč od ČS, platím 3 499 Kč / měsíc.

Anonymní napsal/a:

Splátkou jdou snížit, ale protože se tím prodlouží splatnost, tak ti naroste i celkový přeplatek na této půjčce a může to pohnout i s úrokem. Pravděpodobně budeš přepisovat celou smlouvu o zápůjčce a platit všechny poplatky spojené se schválením půjčky znovu (pokud tam nějaké poprvé byly). Ale snížit splátku by neměl být problém.

Ota Stránský napsal/a:

Já splácím 300 000 Kč u ING a platím 12 360 Kč měsíčně. Pohodička, nevím co děláte.

Petra U. napsal/a:

Wendy, zalezi jak ktera banka. Nektera banka ti podminky zmeni i v prubehu splaceni a to zcela bezplatne. Ale jina nezmeni vubec nic a jedinou cestou z toho je vyplaceni teto pujcky jinou pujckou. Musis se podivat do smlouvy, kterou jsi podepsala. Pripadne si zavolej na infolinku, tam by ti meli dat presny postup jak na to. Jinak ja jsem splacela 4999 Kč oproti 175 000 Kč půjčce.

Anonymní napsal/a:

Já mám 80.000 Kč Kamali, splácím 5.090 Kč/měsíc + Ferratum Bank 28.000 Kč se splátkou 2.980 Kč měsíčně.

Marek Potužník napsal/a:

Jak psali již lidé přede mnou. Záleží jen na tom, u koho tu půjčku máte. U někoho to půjde snížit bez problému, u někoho to nepůjde. A budete to muset vyplatit. Rovněž doporučuji, aby jste to začala řešit nyní. Pokud nejste po splatnosti, tak lehce najdete jinou společnost, která vám to vyplatí. V okamžiku, kdy vynecháte nějaké splátky, půjčka bude po splatnosti, tak vaše bonita rázem zmizí a nikdo vás neschválí.

Jan Matějka napsal/a:

Splácet 6 230 Kč oproti 220 000 Kč je naprosto normální. Splátky se u půjček v této cenové hladině běžně pohybují v rozmezí 4 000 - 8 000 Kč. Pokud je to na váš příjem příliš mnoho, jistě bude existovat nějaké řešení. Zajděte si na pobočku a uvidíte jaké jsou vaše možnosti.

Vložit reakci do diskuse bez registrace

Text vaší odpovědi:

Vaše jméno:

12 + 12 =

Peníze můžete mít již do 15 minut na svém účtu

Internetové stránky jsou provozovány soukromou osobou, IČ: 87372487, DIČ: CZ8806285092. Provozovatel není zprostředkovatelem půjček. Provozovatel neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb. Přečtěte si prosím podmínky služby, ochranu osobních údajů a případně i využijte kontaktních informací na provozovatele. Věříme, že právě zde naleznete nejlepší nebankovní půjčku pro Vaši situaci!