Kolik si chcete půjčit?

Jak zvládáte splácet tento měsíc (kvůli koronaviru)?

Jak zvládáte splácet tento měsíc (kvůli koronaviru)?

Neuvedeno napsal/a:

14 odpovědí

zobrazeno 402x

Jak to momentálně zvládáte se splácením tento měsíc. Máte peníze, vše v pohodě? Nebo se vám taky bortí svět před očima a už nevíte z čeho budete živi další měsíc?

Ondatra napsal/a:

Problém se splácením momentálně nemám, ale mám celkem strach o budoucnost. Jsem živnostník a živím se sám. Kvůli tomu, jak je všechno už 3 týdny zavřené nemůžu pracovat. Tak jenom sedím doma a dívám se, jak mé úspory ubývají. A opravdu nevím v jaké situaci budu, až se zase všechno otevře. Co když polovina klientů zkrachuje nebo budou muset omezit svoji výrobu? A velice těžko asi v následující finanční krizi budu hledat nové. Můj strach není o současnou situaci, můžu si dovolit takto žít i další 4 nebo 5 měsíců. Mé obavy jsou z toho co bude, až toto všechno skončí. Vyjdeme ven z domů a zjistíme, že polovina firem již neexistuje nebo jsou nad propastí. A že nikdo nemá žádné peníze. A co potom? Zase začít v životě úplně od začátku, jako když člověku bylo 20 let. Kvůli tomuto koronaviru přijdeme o vše, co jsme za posledních 20 let vybudovaLi a na čem jsme pracovali.

Iva G napsal/a:

Můj bratr je taky OSVČ a říkal, že nejspíš půjde na pracák!

888 napsal/a:

Vláda ale schválila nějaké mimořádné dávky pro podnikatele a OSVČ, ne? Nemůžete dostat peníze v podobě nějakých příspěvků atd. jako by jste byli normální zaměstnanci.

Ondatra napsal/a:

Vláda z důvodu koronaviru schválila odpuštění zdravotního a sociálního pojištění na dalších 6 měsíců. A to jen v minimální stanovené výši. V praxi to znamená, že v dalších 6 měsících mi odpustí asi 25 000 Kč. ne jako že mi ty peníze vláda dá, jenom je potom v dalším půlroce nemusím platit. A popravdě dvacet tisíc na půl roku mě opravdu nevytrhne.

Wendy napsal/a:

Já mám splátky pozastavené. S manželem máme hypo od ČSOB. Telefonovali jsme tam, paní byla moc příjemná a nápomocná. A momentálně nemusíme vůbec nic platit. První splátku budeme mít až za 6 měsíců. Pokud taky máte nějakou hypo/půjčku, zavolejte si tam. Opravdu všichni teď nabízí odklad splátek.

Aneta Srbková napsal/a:

Odklad splátek momentálně všichni nenabízejí. Nabízejí jej jenom některé banky a některé nebankovní společnosti. Vláda momentálně mluví o tom, že by povinně všichni poskytovatelé bankovních/nebankovních půjček museli odložit všem svým klientům splácení na dobu až 6 měsíců. Vždy´t o tom i všude psali, že nikdo neví jak to bude dál a tak že preventivně některé nebankovní firmy přestávají půjčovat. Třeba: České nebankovní firmy přestaly půjčovat peníze kvůli COVID-19. Ale ještě to není rozhodnuté a nic se neví. Vláda to ještě nerozhodla.

Pavlínka napsal/a:

Já mám ale půjčku taky odloženou.

Aneta Srbková napsal/a:

Ano, můžete ji mít odloženou a váš poskytovatel půjček to může nabízet. Ale ne každý poskytovatel to musí nabízet, zatím je to jen dobrovolné.

24 napsal/a:

Potřebuji 11 000 Kč, pokud někdo víte kde sehnat, prosím pište!

odstraněno napsal/a:

Příspěvek odstraněn, jelikož obsahoval spam. Hledáte-li půjčku, kontaktujte pouze ověřené české poskytovatele z Porovnání nebankovních půjček.

MARTINA napsal/a:

Zvládám, nezvládám, to dneska nikoho nezajímá!!!

Bětka Pětka napsal/a:

Zatím OK. Ale já mám platit již jenom 2400 Kč. Kdyby jsem měla platit 12 tisíc jako minulý rok, tak to nevím, kde by jsem teď byla.

Gába W. napsal/a:

Bez problémů. Máme dvě půjčky (55 000 Kč a 90 000 Kč) a splácení (4900 Kč a 5100 Kč) nám nedělá žádné problémy. Příjem máme pořád stejný. U nás doma se nic nezměnilo. Jenom ten zákaz vycházení je už otravný.

To je nejlepší napsal/a:

Zvládám bez problémů, jelikož nic nedlužím!

Vložit reakci do diskuse bez registrace

Text vaší odpovědi:

Vaše jméno:

12 + 12 =

Peníze můžete mít již do 15 minut na svém účtu

Internetové stránky jsou provozovány soukromou osobou, IČ: 87372487, DIČ: CZ8806285092. Provozovatel není zprostředkovatelem půjček. Provozovatel neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb. Přečtěte si prosím podmínky služby, ochranu osobních údajů a případně i využijte kontaktních informací na provozovatele. Rovněž provozujeme Srovnání půjček s kalkulačkou a Srovnání nebankovních půjček. Věříme, že právě zde naleznete nejlepší nebankovní půjčku pro Vaši situaci!