Kolik si chcete půjčit?

Novinka na trhu - Nebankovní kontokorent, čerpání peněz do mínusu

Novinka na trhu - Nebankovní kontokorent, čerpání peněz do mínusu

Kontokorent je doménou bankovního trhu. A funguje velmi jednoduše. Pokud si klient zřídí bankovní účet, tak si k němu může sjednat i doplňkovou službu kontokorent - čerpání peněz do mínusu, například 15 000 Kč. Pokud mu na bankovním účtu dojdou peníze, tak může automaticky vybírat z bankomatu či na pobočce až do mínus 15 000 Kč. A jakmile obdrží výplatu, tak se jeho dluh automaticky splatí. Splácet může kolik chce po jak dlouhou dobu chce. Nejsou zde pevně stanoveny splátky.

Díky kontokorentu má vždy automatický přístup k penězům. Jediným problémem zde je ten fakt, že se jedná o bankovní produkt. A bankovní produkty vyžadují kotrolu registru a případně i doložení příjmu. Na trhu se ovšem objevila novinka - nebankovní kontokorent od nebankovní společnosti (pro více informací klikněte na odkaz).

Jak funguje nebankovní kontokorent

Tato služba funguje velmi podobně jako klasický nebankovní kontokorent. Klikněte na odkaz výše, zobrazí se vám podrobné informace a i možnost požádat o schválení této služby. Jakmile vyplníte žádost, tak budete během jednoho dne posouzeni a schváleni. Tím se vám otevře internetový účet.

Ovládání tohoto účtu je velmi snadné. Máte v něm maximální limit 35 000 Kč. A jedním kliknutím si peníze můžete poslat na svůj bankovní účet. Bankovní převod a zpracování žádosti trvá přibližně 5 minut. Jak to tedy funguje? Vaše transakce by mohly vypadat následovně.

  • nechám si na účet poslat 10 000 Kč (stav účtu: -10 000 Kč)
  • nechám si na účet poslat 10 000 Kč (stav účtu: -20 000 Kč)
  • splatím 5 000 Kč (stav účtu: -15 000 Kč)
  • nechám si na účet poslat 5 000 Kč (stav účtu: -20 000 Kč)
  • splatím 20 000 Kč (stav účtu: 0 Kč)

Daných 35 000 Kč si můžete nechat posílat na svůj bankovní účet po částech nebo i celé najednou. Pokud si půjčíte 10 000 Kč, tak si druhý den můžete půjčit další 10 000 Kč. Nemusíte nic splácet. Jediný limit je, že si nelze půjčit více než 35 000 Kč. A splácíte až v okamžiku, kdy máte peníze a kdy se vám to hodí.

Výše úroků a poplatky za půjčení peněz

Jak již bylo řečeno, tak zde nejsou žádné data splatnosti ani pevně stanovené splátkové kalendáře. Je zde jediná podmínka - každý měsíc musíte vrátit alespoň 12,5% z celkové dlužné částky. Pokud si například půjčíte 20 000 Kč, tak následující měsíc budete muset vrátit minimálně 12,5%. A nebo můžete vrátit celých 20 000 Kč, aby se vám přestaly počítat úroky za půjčené peníze.

PůjčkaSplatnostÚrok za každý den půjčeníRPSN
20 000 Kčlibovolná56.66 Kč 219.8%

Úrok je více-méně velmi rozumný na nebankovní sektor. Pokud si necháte na svůj bankovní účet poslat 20 000 Kč, tak za každý den půjčení je vám účtován poplatek necelých 57 Kč.

Největší výhodou tohoto produktu je svoboda. Každý žadatel má plnou kontrolu nad svým účtem. Může si sám přeposílat peníze na svůj bankovní účet v rozmezí 2 000 Kč - 35 000 Kč. Bez nutnosti žádat o schválení nebo čekat na posouzení žádosti. Následně není nucen vše vrátit do určitého termínu. Jakmile bude opět mít peníze, tak vše jednoduše vrátí.

Nahradí tento kontokorent půjčky před výplatou?

Půjčky před výplatou nabízejí 1 000 Kč - 10 000 Kč, které je nutné vrátit do 30 dní. Jsou tedy vhodné v situaci, kdy dojdou finanční prostředky na provoz domácnosti a výplata je daleko. Tyto půjčky ovšem mají dvě nevýhody - je zde pevně stanovená doba splatnosti a pokaždé je nutné žádat o schválení další půjčky a dokládat znovu veškeré dokumenty.

A právě zde jsou vidět výhody nebankovního kontokorentu. Pokud si klient požádá jednou o schválení, tak je mu neomezeně k dispozici 35 000 Kč. Pokud je nečerpá, tak nic neplatí. A pokud mu před výplatou dojdou peníze, tak si může na účet nechat poslat libovolnou částku Nemusí žádat o schválení. A peníze může vrátit až se mu to bude hodit. A právě díky těmto 2 výhodám by nebankovní kontokorent mohl zcela nahradit všechny půjčky před výplatou.

Další informace o této novince naleznete na profilu nebankovní společnosti Ferratum Bank.

Peníze můžete mít již do 15 minut na svém účtu

Internetové stránky jsou provozovány soukromou osobou, IČ: 87372487, DIČ: CZ8806285092. Provozovatel není zprostředkovatelem půjček. Provozovatel neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb. Přečtěte si prosím podmínky služby, ochranu osobních údajů a případně i využijte kontaktních informací na provozovatele. Rovněž provozujeme Srovnání půjček s kalkulačkou a Srovnání nebankovních půjček. Věříme, že právě zde naleznete nejlepší nebankovní půjčku pro Vaši situaci!