Kolik si chcete půjčit?

Půjčky od lidí lidem, půjčování si mezi sebou - Jak to funguje?

Půjčky od lidí lidem, půjčování si mezi sebou - Jak to funguje?

Nápad za touto novou službou je velmi jednoduchý. Předpokládejme, že potřebujete půjčit peníze. Ale banka vás neschválí kvůli zápisu v registru a pro nebankovní společnosti nejste dostatečně zajímaví například kvůli nízké bonitě. Vy ovšem máte dostatečný příjem a chcete půjčit. A jiní lidé mají peníze na účtu dostatek peněz, které by rádi zhodnotili. A právě zde si můžete pomoci navzájem.

Jak funguje půjčování peněz mezi lidmi

Exisuje zde internetová služba, kde si žadatelé mohou podat poptávku. Půjdete na internetové stránky Bankerat, kde si podáte žádost například o 200 000 Kč. Na tuto internetovou stránu rovněž chodí lidé, kteří mají zájem zhodnotit své peníze. Jakmile uvidí Vaši žádost, tak se začnou skládat na vaši půjčku. Movitější lidé dají 50 000 Kč, jiní například 2 000 Kč. Vaše poptávka trvá tak dlouho, než se složí vámi požadovaných 200 000 Kč.

Jakmile je složeno 200 000 Kč, tak vám tato společnost celou částku pošle najednou na vámi zadaný bankovní účet. Následně každý měsíc splácíte pravidelné splátky, jako u každé normální půjčky. Společnost se sama stará o to, aby peníze zpět přerozdělila lidem, kteří se složili na vaši půjčku. A dle toho, kolik přispěly, jim rovněž i rozděluje úrok, jejich zisk.

Reprezentativní příklad půjčky a výše úroků

Požadavky na žadatele jsou mírnější, než jaké mají nebankovní společnosti. Úroková sazba je srovnatelná s půjčkami od nebankovních společností v této cenové hladině.

PůjčkaSplatnostSplátkaRPSNVrátíte
50 000 Kč72 měsíců901 Kč11,73 %64 872 Kč

Konkrétní úrokovou sazbu si vždy stanovuje investor. Můžete zadat, že nechcete větší úrok než 30%. Dle toho, jak moc rizikovým klientem jste, vám následně budou chodit nabídky v tomto stanoveném rozmezí. Každý investor vás individuálně posoudí a na základě vaší bonity/schopnosti splácet vám nabídne vlastní úrokovou sazbu.

Podmínky pro schválení a limity půjčení

Jako každá půjčka, tak i tato má své limity a podmínky. Dle toho, jaké jste schopni splnit podmínky máte k dispozici i maximální limity žádosti. Od 10 000 Kč až do 600 000 Kč. Doba splatnosti je od 6 měsíců až 6 let. všechny parametry jsou volitelné žadatelem. Dle vašich aktuálních možností.

  • Půjčka bez registru a bez doložení příjmu - maximálně 10 000 Kč
  • Půjčka bez doložení příjmu - maximálně 30 000 Kč
  • Půjčka bez registru - maximálně 150 000 Kč
  • Půjčka s registrem a s příjmem - maximálně 400 000 Kč
  • Půjčka se zástavou nemovitosti - maximálně 600 000 Kč

Kdy jsou půjčky od lidí pro lidi vhodné

Úroková sazba zde není příliš vysoká, ale je mírně vyšší než u klasických nebankovních společností. Z tohoto důvodu je vždy výhodnější se nejdříve podívat například na porovnání nebankovních společností a pokusit se najít řešení touto cestou. Pokud to nevyjde, tak se obrátit právě na tuto službu a pokusit se najít investora.

Účel těchto půjček není nijak omezen. Peníze lze použít na vybavení domácnosti, koupi auta, ale i například na sjednocení dluhů nebo vyplacení nevýhodné půjčky. Přímo v žádosti lze uvést vaše současné dluhy a vaši platební morálku. Pokud vše pravidelně splácíte a nejste po splatnosti, tak tento fakt může být velikým plusem. Daleko větším než ten fakt, že nějakou půjčku máte. Šance na schválení je zde větší než u nebankovních společností.

Peníze můžete mít již do 15 minut na svém účtu

Internetové stránky jsou provozovány soukromou osobou, IČ: 87372487, DIČ: CZ8806285092. Provozovatel není zprostředkovatelem půjček. Provozovatel neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb. Přečtěte si prosím podmínky služby, ochranu osobních údajů a případně i využijte kontaktních informací na provozovatele. Rovněž provozujeme Srovnání půjček s kalkulačkou a Srovnání nebankovních půjček. Věříme, že právě zde naleznete nejlepší nebankovní půjčku pro Vaši situaci!