Kolik si chcete půjčit?

Jak vyplatit insolvenci, jak zrušit bankrot, oddlužení

Jak vyplatit insolvenci, jak zrušit bankrot, oddlužení

Insolvence, rovněž známá jako osobní bankrot, je poslední šancí, jak se vyplatit z dluhů. Soud Vám stanoví splátkový kalendář, dle kterého je nutné se následujících 5 let (resp. 3 až 5 let) řídit. Lidé, kteří jej řádně splní budou následně zcela bez dluhů. Bez ohledu na to, jestli v tomto období všechny své dluhy splatili nebo ne. Díky tomuto nástroji se tak mohou dostat i z velmi vysokých dluhů, které by jinak nebyly schopni v reálném životě splatit. Zejména se jedná o velmi vysoké částky (miliony korun), velmi vysoké splátky (desítky tisíc korun měsíčně) nebo vysoké úroky (měsíčně vyšší úrok než kolik může člověk zaplatit). Ve všech zmíněných případech je insolvence posledním řešením. Které skutečně funguje.

Zrušení osobního bankrotu, oddlužení

Vstoupit do osobního bankrotu není jednoduché. Je nutné podat žádost za asistence finančního poradce. Je nutno splnit mnoho předem stanovených podmínek. A žádost o insolvenci musí být schválena insolvenčním soudcem. Dostat se do insolvence tak lze považovat za "úspěch". Ne v ohledu, že žadatel má dluhy. Ale v ohledu, že mu byla schválena.

Někteří lidé ovšem následně chtějí toto osobní oddlužení zrušit a přerušit. A hledají cestu, jak vyplatit insolvenci. Existují zde nějaké způsoby?

Jak vyplatit insolvenci

Lidé často hledají způsoby, jak si přijít k penězům, které by využili na své vyplacení z této situace.

1. Vzít si osobní půjčku

Prvním nápadem je vždy "vzít si půjčku na vyplacení insolvence". Tedy že by si daný dlužník, procházející insolvencí, vzal sám na sebe půjčku. Toto řešení není možné ze dvou důvodů.

Prvním důvodem je, že si nesmíte vzít půjčku. Soudem vám bylo stanovené minimum a vše ostatní je nutné odevzdávat na splácení dluhů. Pokud by jste si vzali jakoukoliv půjčku, všechny peníze by okamžitě propadly na dluhy a vy by jste s nimi legálně nemohli disponovat. Druhým důvodem je, že lidem v osobním bankrotu nikdo nepůjčí - pokud jste vedeni v insolvenčním registru, všechny žádosti jsou automaticky zamítnuty.

2. Druhá osoba si půjčí peníze

Pokud máte osobu blízkou, která by vám byla ochotna pomoci, můžete se vydat touto cestou. Může se jednat o vaše dítě, rodiče, sourozence... . Mohou si půjčit peníze sami na sebe a následně vám těmito penězi pomoci. Doporučujeme:

  1. Porovnejte si nebankovní půjčky - jedná se o porovnání všech českých poskytovatelů nebankovních půjček. Porovnejte si nabídky a vyberte si toho nejlepšího.
  2. Vyplňte hromadnou žádost o půjčku - tato žádost je odeslána více než 50 českým poskytovatelům. Pokud se vám rozhodne nějaký půjčit za vámi vyžadovaných podmínek, ozve se vám zpět s nabídkou.
  3. Založte si poptávku o půjčku od soukromých lidí. Klikněte na tento odkaz. Založíte si poptávku půjčku,. Ostatní normální lidé se vám na půjčku složí a tato služba vám jejich peníze vyplatí najednou. Následně peníze splácíte včetně úroků zpět této službě a ta je přerozděluje zpět mezi lidi, kteří do vás investovali.

U odkazů výše je možno žádat v případě, kdy nemáte insolvenci. Tj. žádost musí být podána na druhou osobu (rodinného příslušníka). Nemůže být podána na osobu, která momentálně prochází osobním bankrotem.

Koronavirus na situaci nic nezměnil

Z důvodu koronaviru byly provedeny změny ohledně splácení půjček. Lidem bylo umožněno si odložit splátky až o 6 měsíců - po toto období mohli přestat splácet své půjčky. Lidé v insolvenci/bankrotu/oddlužení doufali, že i jich se budou týkat úlevy. A že z důvodu COVID jim bude insolvence odpuštěna nebo dokonce i zcela zrušena/vyplacena. Zákon hovoří následovně:

  • § 412b insolvenčního zákona, dle něj lze přerušit splácení insolvence až na 1 rok z důvodu výpadku příjmů z důvodu pandemie COVID
  • § 418 insolvenčního zákona, neschopnost dlužníka plnit své závazky
  • § 395 odst. 1 písm. b) insolvenčního zákona, který specifikuje minimální výši příjmu, který je dostatečný na to, aby dlužník mohl do osobního bankrotu vstoupit

Odborníci se shodli, že pandemická situace COVID nemůže být důvodem pro zrušení osobního bankrotu. A koronavirus na celé situaci nic nemění.

Jak tedy z této situace ven?

Pokud jste v osobním bankrotu, jedinou možností jak z této situace ven, je získat pomoc od třetí osoby. Od partnera nebo rodinného příslušníka. Který by si půjčil peníze na své jméno. A vám jimi následně pomohl. Využijte odkazů výše v článku. Podívejte se, jaké se nabízejí půjčky.

Jako dlužník vy sami si peníze půjčit bohužel nemůžete.

Peníze můžete mít již do 15 minut na svém účtu

Internetové stránky jsou provozovány soukromou osobou, IČ: 87372487, DIČ: CZ8806285092. Provozovatel není zprostředkovatelem půjček. Provozovatel neposkytuje radu dle §85 odst. 1 Zákona č. 257/2016 Sb. Přečtěte si prosím podmínky služby, ochranu osobních údajů a případně i využijte kontaktních informací na provozovatele. Rovněž provozujeme Srovnání půjček s kalkulačkou a Srovnání nebankovních půjček. Věříme, že právě zde naleznete nejlepší nebankovní půjčku pro Vaši situaci!